Upozorenje roditeljima: Ne ostavljajte decu samu u vozilima na visokim temperaturama, ni na kratko
N1 Info pre 1 sat | index.hr

Zbog visokih temperatura tokom letnjeg perioda postoji opasnost da deca stradaju od dehidracije.
Potrebno je podizati svest i upozoravati roditelje, kao i sve koji brinu o deci, na rizike i opasnosti od izlaganja dece suncu i visokim temperaturama, jer čak i kraći boravak u zagrejanom vozilu može imati tragične posledice. Nažalost, tragični slučajevi stradanja dece ostavljene u vozilima i dalje se događaju. Važno je upozoravati roditelje i sve koji brinu o deci da postoje ozbiljni rizici povezani sa izlaganjem dece suncu i visokim temperaturama, kao i da čak i









