Đurić i Lubetkin u Panami: Značajan prostor za unapređenje odnosa Srbije i Urugvaja

Euronews pre 3 sata  |  Autor: Tanjug
Đurić i Lubetkin u Panami: Značajan prostor za unapređenje odnosa Srbije i Urugvaja

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić i ministar spoljnih poslova Urugvaja Mario Lubetkin razgovarali su danas u Panama Sitiju i ocenili da dve zemlje imaju značajan prostor za dalje unapređenje odnosa na bilateralnom i multilateralnom planu, uz zajedničku posvećenost dijalogu, stabilnosti i poštovanju međunarodnog prava.

Đurić i Lubetkin sastali su se u okviru 56. Generalne skupštine Organizacije američkih država (OAD), saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova. Šef srpske diplomatije ukazao je na to da su vizije dve zemlje komplementarne, ocenjujući da je saradnja Srbije sa državama OAD naša komparativna prednost, naročito u aktuelnoj promeni geopolitičkog scenarija čiji smo svedoci. Đurić je Lubetkinu predstavio i potencijale specijalizovane izložbe Ekspo 2027 u Beogradu, kao

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »