Macut: Od nacionalnog interesa da "Čigota" ostane u okviru zdravstvenog sistema Srbije
RTS pre 7 sati

Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut posetio je Specijalnu bolnicu "Čigota" na Zlatiboru i razgovarao sa rukovodstvom ustanove i lokalne samouprave o budućnosti Specijalne bolnice za bolesti štitaste žlezde i metabolizma.
Specijalna bolnica "Čigota" osnovana je kao lečilište za hipertireozu 1964. godine, a danas je ustanova koja ima širi regionalni značaj, kao i širu oblast rada. Ono što zaposleni vide kao misiju je unapređenje poslovanja, koja je i bilo teme sastanka. Direktor te ustanove dr Aleksandar Simić kaže da su na sastanku dogovorili da u narednom periodu razviju ovaj centar koji se bavi prevencijom bolesti štitaste žlezde, metabolizma, raznim onkološkim bolestima i











