Zborovi građana Novog Sada: Aktivisti privedeni u aprilu su na slobodi
Danas pre 3 sata | Beta

Zborovi građana Novog Sada objavili su danas da su aktivisti Posmatračke misije „Budni do kraja“ Nikola Ć. i Dimitrije S. od danas na slobodi jer je Viši sud u Novom Sadu prihvatio žalbe njihovih branilaca.
Kako su naveli, obojica su puštena iz kućnog pritvora i braniće se sa slobode. Ta dvojica aktivista su bila uhapšena jer su bili osumnjičeni da su crvenom farbom poprskali ulazna vrata stana u kojem živi direktor Pokrajinskog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Milan Šućak i da su uljem polili njegov automobil. Nikola i Dimitrije su privedeni 6. aprila uveče pošto im je policija pretresla stanove, a pritvor im je određen posle saslušanja 8. aprila i od 30.












