Jovanović o ukidanju "dvojke" i pretvaranja Pariske u pešačku zonu: Je li ideja da se tu načičkaju kafići ljudi bliskih vlasti?

N1 Info pre 7 sati  |  N1 Beograd
Jovanović o ukidanju "dvojke" i pretvaranja Pariske u pešačku zonu: Je li ideja da se tu načičkaju kafići ljudi bliskih vlasti?…

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić najavio je izmene u saobraćaju na ulicama Beograda, te ponovo otvorio temu zatvaranja Pariske ulice i njenog pretvaranja u pešačku zonu, koja je ranije naišla na veliko negodovanje građana.

Tramvajskim šinama u Pariskoj ulici već dugo ne saobraća tramvaj "dvojka", već "2L" u izmenjenoj liniji. " Dvojka" je, kao kružna linija i jedna od najstarijih u Beogradu, prošlim najavama gradonačelnika bila ozbiljno ugrožena, zbog čega su građani negodovali. Bilo je rečeno da neće doći do ukidanja ove linije. Nema "kruga dvojke", jer su radovi i dalje u Karađorđevoj ulici. Nikola Jovanović iz Centra za lokalnu samoupravu smatra da je ova Šapićeva ideja u cilju

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »