Zašto pametni građani u Srbiji gase klimu na pola sata?
Blic pre 2 sata

Leti potrošnja električne energije raste zbog učestale upotrebe rashladnih uređaja Visoke temperature povećavaju potrebu za hlađenjem i dodatno opterećuju elektroenergetski sistem Tokom letnjih meseci potrošnja električne energije dostiže svoj vrhunac zbog čestog korišćenja klima-uređaja, ventilatora, frižidera i drugih rashladnih aparata. Visoke temperature uslovljavaju veće potrebe za hlađenjem prostora, što se direktno odražava na povećanu potrošnju struje u










