Đurić: Potpisan sporazum, građani Srbije putuju u Panamu bez viza

Euronews pre 6 sati  |  Autor: Tanjug
Đurić: Potpisan sporazum, građani Srbije putuju u Panamu bez viza

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić rekao je da je danas u Panami potisan sporazum na osnovu koga građani Srbije mogu da putuju u tu zemlju bez viza. "Upravo smo završili ceremoniju potpisivanja sporazuma između Republike Srbije i Paname, i naši građani mogu bez viza da putuju u ovu centralnoameričku državu.

To je važno i zbog indeksiranja našeg pasoša. Dakle, u što više država možete da putujete bez viza, to je i pasoš vredniji i generalno se zemlja bolje kotira", rekao je Đurić novinarima u Panama Sitiju, nakon što je učestvovao na 31. regularnom zasedanju Ministarskog saveta AKD i 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država (OAD). Dodao je da su dve zemlje takođe potpisale sporazum o saradnji diplomatskih akademija. "Važno nam je da pridobijamo i one

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »