Đurić sa šefom panamske diplomatije potpisao sporazum o uzajamnom ukadanju viza
RTS pre 5 sati

Poslednjeg dana zvanične posete Panami, ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić i njegov panamski kolega Havijer Martinez-Aća Vaskez potpisali su sporazume o uzajamnom ukidanju viza, kao i memorandum o razumevanju o akademskoj saradnji između ministarstava spoljnih poslova dve zemlje.
Đurić je objasnio da je sporazum, na osnovu kojeg građani Srbije mogu da putuju u Panamu bez viza, značajan i zbog indeksiranja našeg pasoša. "U što više država možete da putujete bez viza, to je i pasoš vredniji i generalno se zemlja bolje kotira", rekao je Đurić novinarima u Panama Sitiju. Nakon potpisivanja sporazuma, Đurić se sastao i sa ministrom spoljnih poslova, spoljne trgovine, stranih investicija i poslova dijaspore Sent Vinsenta i Grenadina Dvajtom












