Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa za napad na Iran, samo sam ga obavestio
Politika pre 7 sati

Premijer Izraela ponovio da je operacija iz juna prošle godine bila suverena odluka
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu ponovio je da nikada nije tražio dozvolu od Donalda Trampa za napad na Iran uoči izraelske vojne kampanje iz juna prošle godine, kojoj su se SAD na kraju priključile, prenosi Tajms of Izrael. Netanjahu je naveo da je pre početka kampanje rekao Trampu: „Idemo u Iran, jer neću sedeti i čekati naše neprijatelje – neprijatelje koji otvoreno, na sav glas izjavljuju da žele da unište nas, a usput i vas, Ameriku”. „Neću dozvoliti da se











