Angelina Topić zauzela drugo mesto na mitingu u Zagrebu
Euronews pre 5 sati | Autor: Euronews Srbija

Angelina Topić nastavila je sa odličnim rezultatima u letnjoj sezoni pošto je osvojila drugo mesto u skoku uvis na Memorijalu Borisa Hanžekovića u Zagrebu, jednom od najuglednijih atletskih mitinga u regionu.
Mlada srpska reprezentativka još jednom je potvrdila da se nalazi u vrhu svetskog skoka uvis, pošto je takmičenje završila sa preskočenih 1,95 metara. Istu visinu ostvarila je i Australijanka Elenor Paterson, pa su dve atletičarke podelile drugu poziciju na konačnoj rang-listi. Topićeva je tokom takmičenja pokazala veliku sigurnost i stabilnost. Bez većih problema uspešno je savladala letvicu na 1,85 metara, zatim na 1,90, da bi potom preskočila i 1,93 metra.












