Besent: Nadam se da će se Rusija vratiti dolaru
Politika pre 2 sata

Ova ocena odnosni se na period nakon završetka rata u Ukrajini
SAD se nadaju da će Rusija, posle okončanja sukoba u Ukrajini, želeti da se vrati dolarskom sistemu radi pristupa američkoj likvidnosti i tržištima kapitala, rekao je ministar finansija Skot Besent. „Očekujem da će Rusija, kad se završi ukrajinski sukob, želeti da se vrati dolarskom sistemu, dolar je naša likvidnost, naša tržišta kapitala, svi žele da budu tu“, rekao je on. Podsetimo, predsednik Rusije Vladimir Putin je ranije isticao da su pokušaji da se dolar






