Forum beogradskih gimnazija upozorava: Krši se ograničenje od 28 učenika po odeljenju

Danas pre 5 sati  |  FoNet
Forum beogradskih gimnazija upozorava: Krši se ograničenje od 28 učenika po odeljenju

Forum beogradskih gimnazija danas je podsetio javnost i Ministarstvo prosvete da je Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predviđen maksimalan broj od 28 učenika u odeljenju i pozvao Ministarstvo da hitno preispita praksu odobravanja upisa preko broja.

Kako se navodi u saopštenju, u prethodnoj godini u beogradske gimnazije je upisan značajan broj učenika iznad utvrđenog normativa, a u pojedinim školama broj je bio toliki da je u organizacionom smislu bilo moguće formirati dodatno odeljenje. „Takva praksa direktno narušava svrhu zakonskog ograničenja broja učenika u odeljenju, sa posledicama po kvalitet nastave, individualni rad sa učenicima i ukupan obrazovni proces“, navodi se u saopštenju. Kako se navodi, ta

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »