Valensija je šampion Španije, Barselona i drugi put pala u Kataloniji

Nova pre 5 sati
Valensija je šampion Španije, Barselona i drugi put pala u Kataloniji

Košarkaši Valensije postali su šampioni Španije, pošto su savladali Barselonu sa 3-1 u finalnoj seriji i to nakon dva brejka u Kataloniji.

Barselona je dobila prvi meč u Valensiji posle lude drame i produžetka sa 112:113, ali su onda "narandžasti" bili bolji tri puta zaredom - 102:75, 80:88 i za kraj 84:108. Rezultat po četvrtinama u četvrtom meču bio je 23:26, 12:21, 29:35 i 20:26. Valensija je još jednom demonstrirala moćnu napadačku košarku i zasluženo je stigla do titule, nakon što je u Evroligi igrala na Fajnal-foru, gde je Real Madrid bio bolji u polufinalu sa 105:90. Najbolji u pobedničkom timu

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »