Doktorka koja je smenjena u Kliničkom centru zbog podrške studentima tvrdi da se nastavlja odmazda prema njoj
N1 Info pre 2 sata | nova.rs

Profesorka Olivera Kontić Vučinić smenjena je sa funkcije načelnice u GAK Višegradska Kliničkog centra Srbije početkom juna ove godine, a juče je privremeno zatvorena i privatna ordinacija u kojoj ona radi kao lekar već dve decenije.
Kako saznaje Nova.rs, u ordinaciju, čiji je naziv poznat redakciji, upala je juče inspekcija Ministarstva zdravlja i zatvorila ih na neodređeno vreme. Doktorka Kontić Vučinić za Nova.rs kaže da je u pitanju ustanova bez mrlje u tridesetogodišnjem radu, a da je inspekcijski upad samo nastavak hajke režima protiv nje. Početkom juna, dve profesorke Medicinskog fakulteta u Beogradu, prof. dr Olivera Kontić Vučinić i prof. dr Ljiljana Čvorović, smenjene su sa mesta






