Vašington se nada da će se Rusija vratiti dolaru

Sputnik pre 8 sati
Vašington se nada da će se Rusija vratiti dolaru

Sjedinjene Države se nadaju da će Rusija, posle okončanja sukoba u Ukrajini, želeti da se vrati dolarskom sistemu radi pristupa američkoj likvidnosti i tržištima kapitala, rekao je ministar finansija Skot Besent.

Podsetimo, predsednik Rusije Vladimir Putin je ranije isticao da su pokušaji da se dolar koristi kao oružje u političkoj borbi bili ogromna strateška greška SAD. Prema njegovim rečima, to shvataju mnogi ljudi u SAD. Pogledajte i:

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »