Vašington se nada da će se Rusija vratiti dolaru
Sputnik pre 8 sati

Sjedinjene Države se nadaju da će Rusija, posle okončanja sukoba u Ukrajini, želeti da se vrati dolarskom sistemu radi pristupa američkoj likvidnosti i tržištima kapitala, rekao je ministar finansija Skot Besent.
Podsetimo, predsednik Rusije Vladimir Putin je ranije isticao da su pokušaji da se dolar koristi kao oružje u političkoj borbi bili ogromna strateška greška SAD. Prema njegovim rečima, to shvataju mnogi ljudi u SAD. Pogledajte i:






