Tramp: SAD razočarane većinom saveznika u NATO-u
Sputnik pre 1 sat

Sjedinjene Države su razočarane većinom saveznika u NATO-u, izjavo je američki predsednik Donald Tramp tokom susreta sa šefom Alijanse Markom Ruteom u Beloj kući.
On je istakao svoje nezadovoljstvo konkretno: Velikom Britanijom, Nemačkom, Francuskom, Italijom i Španijom. "Razočarani smo većinom, a Španija je noćna mora. U Španiji je užasna situacija, čak i i iz vaše perspektive. Imam u vidu to što ne žele ništa da plate", rekao je on. Tokom razgovora sa Ruteom, rekao je i da je NATO izneverio SAD. Kako je naveo, Vašingtonu od evropskih saveznika treba samo odanost, a ne novac. Pogledajte i:










