Forum beogradskih gimnazija: Praksa kršenja ograničenja od 28 učenika po odeljenju ugrožava kvalitet nastave
Insajder pre 8 sati | FoNet

Forum beogradskih gimnazija danas je saopštio da je Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predviđen maksimalan broj od 28 učenika u odeljenju i pozvao Ministarstvo da hitno preispita praksu odobravanja upisa preko broja.
Ilustracija. Foto: Insajder Kako se navodi u saopštenju, u prethodnoj godini u beogradske gimnazije je upisan "značajan broj učenika iznad utvrđenog normativa", a u pojedinim školama broj je bio toliki da je "u organizacionom smislu bilo moguće formirati dodatno odeljenje". "Takva praksa direktno narušava svrhu zakonskog ograničenja broja učenika u odeljenju, sa posledicama po kvalitet nastave, individualni rad sa učenicima i ukupan obrazovni proces", navodi se u












