"Tražio dozvolu? Ne, obavestio sam ga" Netanjahu tvrdi: "Nikad nisam pitao Trampa da li smem da napadnem Iran"
Blic pre 1 dan

Netanjahu je naveo da je Trampa samo obavestio o akciji, naglašavajući odlučnost da zaštiti Izrael od pretnji.
On je istakao da neće čekati da neprijatelji preduzmu korak protiv Izraela i Amerike. Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je danas da nikada nije tražio dozvolu od predsednika SAD Donalda Trampa da napadne Iran prošle godine. - Jednostavno sam ga obavestio. Rekao sam mu da idemo na Iran jer necu da sedim i da čekam naše neprijatelje koji otvoreno, iz sveg glasa, izjavljuju da žele da nas unište, a i vas (Ameriku) takođe, uzgred budi rečeno. To neću da











