Forum beogradskih gimnazija: Prošle godine upisan veći broj učenika, Ministarstvo da preispita kršenje ograničenja

Newsmax Balkans pre 9 sati  |  Newsmax Balkans
Forum beogradskih gimnazija: Prošle godine upisan veći broj učenika, Ministarstvo da preispita kršenje ograničenja

Forum beogradskih gimnazija je podsetio javnost i Ministarstvo prosvete da je Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predviđen maksimalan broj od 28 učenika u odeljenju i pozvao Ministarstvo da hitno preispita praksu odobravanja upisa preko broja.

Kako se navodi u saopštenju, u prethodnoj godini u beogradske gimnazije upisan je značajan broj učenika iznad utvrđenog normativa, a u pojedinim školama broj je bio toliki da je u organizacionom smislu bilo moguće formirati dodatno odeljenje. "Takva praksa direktno narušava svrhu zakonskog ograničenja broja učenika u odeljenju, sa posledicama po kvalitet nastave, individualni rad sa učenicima i ukupan obrazovni proces", navodi se u saopštenju. Kako se navodi, ta

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »