Tramp kritikovao NATO i Evropu: "Razočarani smo većinom saveznika"

NIN pre 4 sati  |  Tanjug
Tramp kritikovao NATO i Evropu: "Razočarani smo većinom saveznika"

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da su SAD izneverili saveznici tokom vojne ofanzive protiv Irana i kritikovao nekoliko evropskih zemalja, članica NATO. "Izneverili su nas", rekao je Tramp novinarima u Beloj kući nakon sastanka sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom.

On je dodao da SAD nije bila potrebna pomoć u sukobu sa Iranom i da su uspeli da ih unište sami. "Ali, bilo bi lepo da su rekli: 'Želeli bismo da pomognemo'. Nije nam čak ni bila potrebna pomoć, ali bi bilo lepo da su to rekli. Nisu to rekli", istakao je Tramp, prenosi Foks njuz. On je rekao da je mogao da se obrati Ruteu za podršku da je bilo potrebno. "Mislim da bi, da sam ga pozvao, verovatno našao način da pomogne da nam je to bilo potrebno. Osećam, znate, da

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »