Kako su najmračniju deceniju doživeli Dežulović, Marković, Uroš Đurić ili Konstrakta: Predmeti i priče poznatih ličnosti na izložbi "Devedesete lično"
Nova pre 9 sati

Izložba "Devedesete lično" biće otvorena 25. juna u 19 sati u Muzeju devedesetih.
Nova postavka u Muzeju devedesetih "Devedesete, lično" prilika je da se vidi kako su poslednju deceniju 20. veka, koja važi za jedno od najmračnijih razdoblja u našoj recentnoj istoriji, doživeli neki od najpoznatijih pisaca, reditelja, novinara, karikaturista, umetnika, muzičara i sportista iz nekadašnje Jugoslavije. Eksponati postavke, odnosno privatni predmeti ovih ličnosti, kao i priče koje su napisali, pokazuju kako se ključni istorijski trenuci prelamaju












