Holivudsko-srpski glumac Džek Dimić ponovo u Beogradu: Monodrama "Oj živote" u Vukosava baru
Nova pre 2 sata

Glumac Džek Dimić izvešće monodramu "Oj živote" 28. juna u beogradskom Vukosava baru.
Glumac, koji odavno živi i stvara u SAD, Džek Dimić monodramu "Oj živote", koju će ponovo odigrati u Begradu, u Vukosava baru, adaptirao je i režirao na osnovu predloška Josipa Pejakovića, velikog sarajevskog dramskog umetnika. Posredi je priča o čoveku koji dobrovoljno odlazi na odsluženje zatvorske kazne u Foču umesto svog mlađeg brata, počinioca ubistva s predumišljajem. U adaptacija drame Džek Dimić predstavlja alegoriju čoveka jednog prostora koji svoju muku,










