Na deponiji Uborak kod Mostara lokalizovan požar, dim se i dalje oseća
Newsmax Balkans pre 3 sata

Na deponiji Uborak kod Mostara lokalizovan je požar, a na pojedinim delovima još izbija dim, saopštila je mostarska Profesionalna vatrogasna jedinica.
U saopštenju se navodi da dim izbija na mestima na kojima je požar u sredu gašen peskom i muljem, prenela je RTRS. Iz vatrogasne jedinice navode da je reč o lokalitetu na kojem je u sredu izbio novi požar koji je nastao zbog paljenja guma na odlagalištu starih automobilskih guma, neposredno uz deponiju komunalnog otpada na kojoj je požar lokalizovan u utorak. Na Uborku su tokom noći dežurali vatrogasci i policija, a dim i neugodan miris se i u jutarnjim časovima








