„Студентски центар треба подсетити да је право на дом старије од Експо изложбе“, каже Јелена Ризнић

Машина пре 2 сата  |  Машина
„Студентски центар треба подсетити да је право на дом старије од Експо изложбе“, каже Јелена Ризнић

Студентски центар „Београд“ стављен је на располагање међународној изложби Експо 2027 и за потребе смештаја волонтера, студенткиње и студенти ће бити премештени из једног крила Студентског града од 16. априла 2027. године. Студенти у блокади изразили су оштро противљење, а истраживачица и активисткиња Јелена Ризнић за Машину каже да исељавање из студентских домова неће угрозити богате и оне блиске властима, већ студенте из сиромашнијих породица.

У допису послатом студентима, у који је портал Машина имао увид, наводи се да је Студентски центар „Београд“ стављен на располагање изложби Експо од 1. маја до 30. августа 2027. године. Студентски центар „Београд“ саопштио је да ће студенти из крила Ф Дома ИИ бити привремено премештени и да ће добити смештај у оквиру капацитета домова у Београду, под истим условима које тренутно имају. Студенти који су се јавили порталу Машина рекли су да међу њима постоји

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »