Veslanje: Dve medalje i četiri finala za "Palić" na Prvenstvu Srbije
Subotica.com pre 3 sata

Veslački klub "Palić" ostvario je zapažen nastup na Prvenstvu Srbije za seniore i mlađe seniore, održanom proteklog vikenda na Palićkom jezeru. Pred domaćom publikom, palićki veslači osvojili su srebrnu i bronzanu medalju, dok su čak četiri posade izborile plasman u A finala i borbu za državna odličja.
Prvog dana takmičenja, u seniorskoj konkurenciji, najuspešnija je bila ženska posada u disciplini četverac skul. Nikolina Đorđević, Laura Malatinski, Hajnalka Vince i Agneš Katona Novak osvojile su srebrnu medalju i titulu vicešampionki Srbije, završivši trku s vremenom 8:27.00, iza posade Crvene zvezde. Do medalje su stigli i seniori u disciplini četverac bez kormilara. Daniel Miškolci, Sergej Čipak, Andrej Vuksan i Vladeta Mihajlović osvojili su bronzano odličje,










