Premijer Macut u bazi Žandarmerije: "Stub odbrane Srbije" - obeleženo 25 godina jedinice i istorija duga 160 godina
Euronews pre 5 sati | Autor: Euronews Srbija

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, zajedno sa državnim sekretarom Vladanom Zagrađaninom i direktorom policije generalom policije Draganom Vasiljevićem, obišao je danas bazu Odreda Žandarmerije u Beogradu povodom obeležavanja 25 godina od ponovnog formiranja ove jedinice.
Tom prilikom Macut je poručio da je Žandarmerija jedan od stubova odbrane Republike Srbije. "Koristim današnju priliku da se u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvalim i čestitam Žandarmeriji na ovom značajnom jubileju. To nije 25 godina postojanja u novom sastavu, to je zapravo istorija koja traje preko 160 godina", podsetio je Macut. Predsednik Vlade je istakao da je "ovih 160 godina, posebno poslednjih 25 godina, Žandarmerija značajan oslonac










