Akademik Saičić: Vlast je 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana
Danas pre 1 sat | Beta

Redovni član Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) i profesor Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu Radomir Saičić izjavio je danas da je „svima jasno“ da je vlast 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i svih okupljenih građana.
Saičić je agenciji Beta kazao da su priče o organizovanoj simulaciji zvučnog oružja-besmislica. „Bio sam jedan od koordinatora obezbeđenja za studente Hemijskog fakulteta i studente iz Srbije kojima smo tog dana bili domaćini u Beogradu, i tvrdim da ni tog dana, niti ikada ranije, nije bilo nikakvih razgovora o bilo kakvim simulacijama. Naš prioritet je bio da zaštitimo živote i zdravlje studenata, da u svakom trenutku znamo gde su, a to u ogromnoj masi okupljenog












