Akademik Saičić: Vlast je 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana

Serbian News Media pre 3 sata
Akademik Saičić: Vlast je 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana

Saičić je agenciji Beta kazao da su priče o organizovanoj simulaciji zvučnog oružja-besmislica. „Bio sam jedan od koordinatora obezbeđenja za studente Hemijskog fakulteta i studente iz Srbije kojima smo tog dana bili domaćini u Beogradu, i tvrdim da ni tog dana, niti ikada ranije, nije bilo nikakvih razgovora o bilo kakvim simulacijama.

Naš prioritet je bio da zaštitimo živote i zdravlje studenata, da u svakom trenutku znamo gde su, a to u ogromnoj masi okupljenog sveta nije bilo nimalo lako“, rekao je. Prema njegovim rečima, reakcija mase naroda na napad zvučnim oružjem nikako se ne može unapred osmisliti niti koordinirati. „Sadašnje delovanje tužilaštva i policije pokazuje koliko je ovaj sistem korumpiran i izopačen: umesto da preduzmu mere za rasvetljavanje svih aspekata korišćenja zvučnog

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »