Srbija i Brazil jačaju saradnju u agrarnom sektoru
RTV pre 8 sati | Tanjug

BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Stana Božović i ambasadorka Brazila u Srbiji Marija Klara de Abreu Rada razgovarale su danas o unapređenju bilateralne saradnje u agrarnom sektoru.
Na sastanku je ocenjeno da Srbija i Brazil imaju značajan prostor za jačanje partnerstva u oblasti poljoprivrede, fitosanitarne zaštite i trgovine poljoprivredno-prehrambenim proizvodima, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede. Posebna pažnja posvećena je trgovinskoj razmeni, veterinarskoj i fitosanitarnoj politici, kao i razmeni iskustava u primeni savremenih poljoprivrednih tehnologija, održivoj proizvodnji i razvoju agroindustrije. Na








