Čadež u Pekingu: Kina najveći investitor Srbije, Ekspo prilika da se učvrsti partnerstvo
Serbian News Media pre 6 sati

Predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Čadež izjavio je u Pekingu da je Kina danas najveći investitor Srbije i da će Ekspo 2027 u Beogradu biti prilika da se dodatno partnerstvo učvrsti, saopšteno je danas.
Naše partnerstvo je ušlo u novu fazu od infrastrukture, preko industrije, do tehnologije i veštačke inteligencije. Srbija je mesto u Evropi gde se Evropa i Кina susreću i zajedno rade“, poručio je Čadež na svečanom skupu u okviru Sajma CISCE u Pekingu, gde je međunarodnoj poslovnoj zajednici predstavio specijalizovanu izložbu Ekspo 2027 u Beogradu. Čadež je istakao da Srbija i Кina grade partnerstvo koje se razvijalo kroz više talasa od velikih infrastrukturnih












