Demokrate grade veze sa Kanadom za eru posle Trampa: Šapiro razgovarao sa Karniem iza zatvorenih vrata

NIN pre 3 sata
Demokrate grade veze sa Kanadom za eru posle Trampa: Šapiro razgovarao sa Karniem iza zatvorenih vrata

Guverner Pensilvanije Džoš Šapiro sastao se početkom juna u Torontu sa kanadskim premijerom Markom Karnijem, što se tumači kao još jedan znak da vodeći kandidati Demokratske stranke za predsedničke izbore 2028. godine intenziviraju odnose sa jednim od najvažnijih američkih saveznika.

Sastanak je održan na marginama američko-kanadskog samita u Torontu, gde su dvojica zvaničnika razgovarala o trgovinskim odnosima, energetici, kritičnim mineralima, proizvodnji i saradnji u oblasti biomedicine. Šapiro je rekao da je prvobitno očekivao kratak protokolarni susret, ali da je razgovor trajao između 30 i 40 minuta. Istakao je da Pensilvanija i Kanada imaju uravnoteženu trgovinsku razmenu vrednu oko 14 milijardi dolara godišnje, kao i da izuzetno ceni

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »