”Kada subvencionišemo nabavku mašina i opreme, insistiramo da one budu nove, sa najvišim energetskim standardima” Ivanišević na konferenciji „Serbia Goes Green“

Dnevnik pre 21 sat
”Kada subvencionišemo nabavku mašina i opreme, insistiramo da one budu nove, sa najvišim energetskim standardima” Ivanišević…

U Privrednoj komori Srbije u Beogradu danas je održana tradicionalna godišnja konferencija „Serbia Goes Green 2026“, posvećena temama zelene ekonomije, održivog razvoja i unapređenja ekoloških standarda u privredi, sa posebnim osvrtom na savremene pristupe usklađivanja ekonomskog rasta, zaštite životne sredine i održive tranzicije.

Konferencija je okupila predstavnike poslovne zajednice, državnih institucija i međunarodnih organizacija sa ciljem unapređenja ekoloških standarda i razvoja cirkularne ekonomije u Srbiji, kao važnih preduslova za ostvarivanje održive budućnosti. Učesnici su razmatrali aktuelne ekološke strategije i planove razvoja u Republici Srbiji. Pokrajinski sekretar za privredu i turizam dr Nenad Ivanišević obratio se na otvaranju konferencije i istakao da Vlada Republike

Privredna komora Srbije »

Ključne reči

Najnovije vesti »