Da li Tramp na 250. rođendan Amerike slavi državu ili samog sebe?
NIN pre 18 sati

Predsednik Donald Tramp otvorio je u sredu uveče proslave povodom 250. godišnjice Sjedinjenih Američkih Država govorom u kojem je nagovestio da je veličina zemlje u ovom istorijskom trenutku u velikoj meri njegova zasluga.
Nakon što su vojni avioni preletali iznad Nacionalnog tržnog centra, a „predsednički“ marinski orkestar svirao patriotske numere, Tramp se pojavio na bini, uz ovacije i pesmu Lija Grinvuda i njegovu kampanjsku himnu „God Bless the USA“. U normalnijim okolnostima, predsednik bi verovatno iskoristio ovu prekretnicu da razmisli o američkom pokušaju da ispuni obećanja svojih osnivača, o njenim promašajima, naporima da se iskupi i o putu koji je tek čeka. Ali predsednik






