Stanari zgrade na Tašmajdanu, gde SPC gradi višespratnicu, tvrde da je na tom mestu masovna grobnica. Imaju i dokaz

Nova pre 9 sati
Stanari zgrade na Tašmajdanu, gde SPC gradi višespratnicu, tvrde da je na tom mestu masovna grobnica. Imaju i dokaz

Stanari zgrade u Bulevaru kralja Aleksandra na broju 17 ogorčeni su nakon saznanja da Srpska pravoslavna crkva konkretno Arhiepiskopija beogradsko-karlovačka namerava da gradi zgradu u neposrednoj blizini njihove zgrade, kod Crkve Svetog Marka na Tašmajdanu. Tvrde da ova gradnja grubo krši njihova prava kao stanara, da je postupak planiranja bio netransparentan i da sadrži brojne neregularnosti, a posebno ističu da krši određene međunarodne konvencije jer je na tom mestu masovna grobnica.

Još pre 10 godina stanari zgrade u Bulevaru kralja Aleksandra na broju 17 dobili su nezvaničnu informaciju da će se u njihovom dvorištu graditi zgrada. Raspitivali su se o tome, angažovali su i advokata, te su saznali da je investitor Srpska pravoslavna crkva. Dobili su od Urbanističkog zavoda Beograda povratnu informaciju da je čitav projekat na "dugom štapu" i da još uvek ne mogu da ulože žalbu na njega. Od tada više ništa nisu čuli, a nikakvi radovi nisu počeli.

Spc »

Ključne reči

Najnovije vesti »