„Beograd uzima polovinu BDP-a, jug Srbije se prazni da bi prestonica imala radnu snagu“: Zabrinjavajući rezultati četvoromesečnog istraživanja

Nova pre 2 sata
„Beograd uzima polovinu BDP-a, jug Srbije se prazni da bi prestonica imala radnu snagu“: Zabrinjavajući rezultati…

Neformalna grupa Jasno. u petak, 26. juna, u Pipl Habu u Svrljigu predstavlja rezultate četvoromesečnog istraživanja o stepenu centralizacije Srbije, koje, između ostalog, pokazuje da plate iznad republičkog proseka ima svega 16 od 168 gradova i opština, da Beograd sam stvara 43% BDP-a cele zemlje, te da Nacionalni plan regionalnog razvoja, čija je izrada najavljivana još pre 15 godina, do danas nije usvojen.

Program počinje u podne prezentacijom veb aplikacije koja će svakom građaninu omogućiti da svoju opštinu uporedi sa drugim opštinama u Srbiji, kao i serije podkasta o centralizaciji nastalih uz pomoć alata veštačke inteligencije, prenose Južne vesti. U 12:30 sati počeće diskusija o decentralizaciji, a sat i po kasnije biće otvorena izložba „Bela knjiga centralizacije“ u digitalnoj galeriji Pipl Hab prostora. Iza istraživanja stoje četiri meseca prikupljanja i

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »