Počeli prijemni ispiti na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu i Beogradu
RTV pre 7 sati | RTV (Katarina Mišić)

NOVI SAD - Danas su počeli prijemni ispiti na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu i Beogradu. Ove godine, na novosadskom Univerzitetu mesta ima za više od 9 hiljada brucoša. Od toga, njih blizu pet i po hiljada školovaće se o trošku budžeta. Sutra testiranje počinje i na Univerzitetu u Kragujevcu, a početkom sledeće sedmice i na univerzitetima u Novom Pazaru i Prištini.
Iako se razlikuju po oblastima interesovanja, budući brucoši dele isto pitanje - da li će trud uložen tokom prethodnih meseci biti dovoljan za upis željenog fakulteta. Na fakultetima novosadskog Univerziteta prijemni ispiti biće organizovani do 3. jula, a priliku da prvi testiraju znanje imali su kandidati na Poljoprivrednom fakultetu. Najviše otvorenih mesta na osnovnim studijama nudi Fakultet tehničkih nauka, gde kažu da je interesovanje veće u odnosu na







