Talibani u Avganistanu zabranili službenicima i sudijama pametne telefone

Newsmax Balkans pre 3 sata
Talibani u Avganistanu zabranili službenicima i sudijama pametne telefone

Talibanska vlada u Avganistanu zabranila je državnim službenicima da koriste pametne telefone širom zemlje, navodi se u nalogu avgansitanskog vojnog suda, u koji je Reuters imao uvid.

U sudskom nalogu se navodi da će korišćenje pametnih telefona biti zabranjeno za "sve službenike vojnih i civilnih institucija, uključujući sudije", počev od 16. juna. Prekršiocima će telefoni biti razbijeni, a oni će se suočiti sa kaznama u skladu sa zakonom, navodi se u nalogu. Talibanska administracija nije odgovorila na zahtev da pruži komentar, prenosi Reuters. Zaposleni u državnoj upravi rekli su da je ograničenje već poremetilo rad institucija, dok je

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »