Obeležen Dan Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici
RTV pre 6 sati | Tanjug

KOSOVSKA MITROVICA - Dan Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici obeležen je danas svečanom akademijom u Amfiteatru fakulteta tehničkih nauka, kojoj su prisustvovali studenti, profesori, brojni gosti sa fakulteta iz centralne Srbije i Crne Gore, kao i predstavnici Srpske liste.
Rektor Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici Nebojša Arsić izjavio je na svečanosti da se Dan Univerziteta obeležava u nikad težim okolnostima i izrazio zahvalnost što je država Srbija garant opstanka i ostanka srpskog naroda na KiM. "Svi smo mi svesni kroz šta smo prošli proteklih godinu dana. Svi mi koji ovde živimo i radimo, svi naši studenti, znaju kroz kakve su izazove morali da prođu da bi mogli da dođu da prisustvuju časovima,






