Irak preti izlaskom iz OPEK-a ako mu ne povećaju kvotu za naftu
Politika pre 1 dan

Bagdad traži veću proizvodnju nafte ili razmatra odlazak iz OPEK-a
BAGDAD - Irak bi mogao da razmotri napuštanje OPEK-a ukoliko mu ne bude značajno povećana proizvodna kvota za naftu, javlja Rojters, pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima unutar organizacije. Iračko Ministarstvo nafte saopštilo je da Bagdad za sada nije doneo odluku o istupanju iz OPEK-a, ali je poručilo da će zemlja biti primorana da razmotri sve raspoložive opcije ako njen zahtev za većom kvotom ne bude uvažen. „Irak će biti primoran da razmotri sve






