Crnogorska policija uhapsila osobu koju SAD potražuju zbog sajber kriminala u korist Iranske revolucionarne garde

Danas pre 5 sati  |  FoNet
Crnogorska policija uhapsila osobu koju SAD potražuju zbog sajber kriminala u korist Iranske revolucionarne garde

Policija Crne Gore, u saradnji sa Federalnim istražnim biroom (FBI), uhapsila je danas u Kotoru osobu koja se, prema navodima američkih vlasti, potražuje zbog sumnje da je hakerskim napadima i krađom identiteta prouzrokovala štetu američkoj infrastrukturi procenjenu na 3,4 milijarde dolara.

Uhapšen je državljanin Turske i Irana A. B. (39), radi obezbeđenja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se protiv njega vodi u Sjedinjenim Američkim Državama pred Višim sudom u Njujorku, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore. On je optužen za krivična dela zavere radi izvršenja računarske prevare i hakovanja računara, kao i krađe identiteta, a tereti se da je od 2013. godine, kao saradnik pravnog lica sa teritorije Irana, sprovodio masovne

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »