(Foto) SAD slave 250 godina nezavisnosti, Tramp na trgu u Vašingtonu: "Ovo je zlatno doba, najbolje nam tek dolazi"

Newsmax Balkans pre 5 sati  |  Ognjen Medić
(Foto) SAD slave 250 godina nezavisnosti, Tramp na trgu u Vašingtonu: "Ovo je zlatno doba, najbolje nam tek dolazi"

Na Nacionalnom trgu Vašingtonu za posetioce su otvoreni paviljoni Great American State Fair (Veliki Američki sajam), a time je zvanično počeo višenedeljni program obeležavanja 250 godina od proglašenja nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država.

Na prostoru između Kapitola i Linkolnovog memorijala predstavljeno je svih 50 saveznih država kroz posebne izložbene paviljone sa istorijom, kulturom, turističkom ponudom i tradicionalnom gastronomijom. Kako javlja naš reporter iz Vašingtona Ognjen Medić, tokom narednih dana posetioce očekuju istorijske rekonstrukcije, koncerti, vojni orkestri, tehnološke demonstracije, rodeo, FIFA fan zona i brojni drugi sadržaji. Centralna proslava biće održana 4. jula. Svečani

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »