Svaki peti građanin Nemačke živi sam

N1 Info pre 1 dan  |  dpa
Svaki peti građanin Nemačke živi sam

U Nemačkoj prošle godine bilo je 17,3 miliona ljudi koji su živeli sami u domaćinstvu.

To znači da samci čine 20,9 odsto građana zemlje, odnosno da je u tom statusu svaki peti. Udeo samaca se poslednjih nekoliko godina nije bitnije menjao, ali je u poređenju sa 2005. porastao za 22,3 odsto, piše DPA. Tada je samaca bilo 14,2 miliona i činili su 17,3 odsto stanovništva, saopštio je Destatis. Samci su najčešće ljudi stariji od 65. U toj starosnoj grupi, udeo samaca je sa 34,4 odsto veći od trećine, a među starijima od 85 udeo je veći od polovine, 55,8

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »