Nove nevolje žitelja Francuske: Zbog toplotnog talasa 50.000 potoršača ostalo bez struje
Kurir pre 2 sata

Toplotni talas, koji je u Francuskoj počeo 17. juna, izazvao je opterećenje kablova za prenos električne energije, zbog čega je večeras oko 50.000 potrošača ostalo bez struje, saopštio je francuski operater mreže za distribuciju električne energije Enedis.
Enedis je u saopštenju naveo da je u 19.00 sati oko "50.000 potrošača ostalo bez struje nakon incidenata koji su povezani sa izuzetnom vrućinom, uglavnom u Ivelinu - 33.000 potrošača, O-de-Senu - 7.400 i Žirondu - 5.700", prenosi Figaro. U regionu O-de-Frans, službe hitne medicinske pomoći danas su primile 30 odsto više poziva nego istog dana prošle godine, prema podacima regionalne prefekture. Zbog "veoma visokih temperatura" na farmi u Sen Iler Kotu pronađeno je











