"Hteo sam da ih spasim patnje" Nemački lekar priznao ubistvo 12 pacijenata
Kurir pre 2 sata | Index

Nemački lekar priznao je ubistvo 12 pacijenata u četvrtak, skoro godinu dana nakon što je suđenje počelo na Regionalnom sudu u Berlinu.
Četrdesetogodišnji lekar palijativne nege optužen je za ubistvo ukupno 15 pacijenata - 12 žena i tri muškarca - između septembra 2021. i jula 2024. godine. Navodno je žrtvama, starosti između 25 i 87 godina, davao „smrtonosnu mešavinu raznih lekova“. Tužioci takođe veruju da je u nekim slučajevima podmetnuo požare kako bi prikrio svoje postupke. Državni tužioci istražuju desetine drugih sumnjivih slučajeva paralelno sa ovim suđenjem. Pedeset četiri dana nakon što











