Kanada prvi domaćin Mundijala koji će nokaut fazu igrati van svojih granica
Danas pre 2 sata | Beta

Reprezentacija Kanade prvi put u istoriji izborila je plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva, ali je istovremeno postala i prvi domaćin Mundijala koji će eliminacioni meč igrati van granica svoje zemlje.
Poraz od Švajcarske 1:2 poslao je Kanadu u Los Anđeles, gde će u šesnaestini finala igrati protiv Južne Afrike. Pobeda ili remi protiv Švajcarske omogućili bi Kanađanima da ostanu u Vankuveru i nokaut fazu odigraju pred domaćom publikom. Za razliku od Kanade, druga dva domaćina Mundijala, Sjedinjene Američke Države i Meksiko, osvojili su prvo mesto u svojim grupama i nastaviće takmičenje u svojim državama. Selektor Kanade Džesi Marš pokušao je da pronađe pozitivnu










