Četvrti Festival vina u Aleksandrovcu: Održana tradiciona privredno turistička manfestacija Župe
Kurir pre 1 dan

U parku Srednje škole “Sveti Trifun” u Aleksandrovcu održan je po 4.put Festival vina, manifestacija koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj vinara, poznavalaca vina i posetilaca iz različitih krajeva Srbije.
Festival je potvrdio značaj koji Župa ima na vinskoj mapi Srbije, prezentujući bogatu tradiciju vinogradarstva i vinarstva po kojoj je ovaj kraj nadaleko poznat. Manifestaciju je svečano otvorila predsednica opštine Jelena Paunović, poželevši dobrodošlicu učesnicima i gostima i naglasivši važnost očuvanja i promocije vinske tradicije i kulture Župe, koja predstavlja jedan od najprepoznatljivijih simbola ovog kraja. Na Festivalu je učestvovalo oko trideset vinarija












