Irak razmatra izlazak iz naftnog kartela, a bio jedan od 5 osnivača! Traži veću kvotu u grupi OPEK
Blic pre 2 dana

Iračke vlasti traže veću kvotu zbog teške finansijske situacije nakon sukoba sa SAD i Iranom Povlačenje Iraka, jednog od osnivača OPEK-a, predstavljalo bi veliki izazov za organizaciju Irak bi mogao da razmotri sve raspoložive opcije, uključujući i promenu svog statusa u Organizaciji zemalja izvoznica nafte (OPEK), ukoliko mu ne bude odobreno značajno povećanje proizvodne kvote, izjavio je danas visoki zvaničnik iračkog Ministarstva nafte. Iračke vlasti smatraju da












