Irak razmatra izlazak iz naftnog kartela, a bio jedan od 5 osnivača! Traži veću kvotu u grupi OPEK

Blic pre 2 dana
Irak razmatra izlazak iz naftnog kartela, a bio jedan od 5 osnivača! Traži veću kvotu u grupi OPEK
Iračke vlasti traže veću kvotu zbog teške finansijske situacije nakon sukoba sa SAD i Iranom Povlačenje Iraka, jednog od osnivača OPEK-a, predstavljalo bi veliki izazov za organizaciju Irak bi mogao da razmotri sve raspoložive opcije, uključujući i promenu svog statusa u Organizaciji zemalja izvoznica nafte (OPEK), ukoliko mu ne bude odobreno značajno povećanje proizvodne kvote, izjavio je danas visoki zvaničnik iračkog Ministarstva nafte. Iračke vlasti smatraju da

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »