Legenda hoće Mundijal s 64 tima, ne razume tabelu trećeplasiranih
Sport klub pre 5 sati | Autor: Nikola Janković

Svetski šampion iz 2010, kada su na Mundijalu učestvovala 32 tima, smatra da ovaj novi format as 48 reprezentacija nije dobro rešenje.
Rano jutros, Iker Kasiljas napisao je na mreži „X“ da bi FIFA već za 2030. trebalo dodatno da poveća broj učesnika. Razlog? Konfuzna mu je tabela trećeplasiranih, sa koje osam od 12 timova nastavlja takmičenje. „Moramo da proširimo Svetsko prvenstvo na 64 reprezentacije. Ovaj sistem sa najboljim trećeplasiranim ekipama jednostavno nema mnogo smisla“, napisao je Španac, koji Mundijal u SAD, Meksiku i Kanadi provodi povremeno gostujući na televiziji kao stručni






