Pekić: Srbija postigla veliki pomak u borbi protiv droge za 5 meseci 2026. zaplenjeno 7 tona
RTV pre 13 sati | Tanjug

BEOGRAD - Direktor Kancelarije za borbu protiv droga Vlade Srbije Milan Pekić izjavio je danas, povodom obeležavanja Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe droga i krijumčarenja droga, da je u Srbiji za prvih pet meseci 2026. godine zaplenjeno sedam tona narkotika i istakao da je Srbija postigla veliki pomak po pitanju pronaleženja rešenja za spašavanje društva od droge.
"Droga je zaista veliki problem na svetskom nivou i u zadnjih par godina beleži se uvećanje u proizvodnji svih vrsta narkotika, kao i povećanje broja korisnika. Narkotici imaju posledice koje su katastrofalne za zdravlje onih koji ih upotrebljavaju", rekao je Pekić uoči konferencije koju je organizovala Kancelariju za borbu protiv droga Vlade Srbije. On je naveo i podatke iz izveštaja Ujedinjenih Nacija, Kancelarije za borbu protiv droge i kriminala koji pokazuju












