Bivši direktor železnica osuđen na pet godina zatvora zbog nesreće u Vijaređu

Euronews pre 17 sati  |  Autor: Tanjug
Bivši direktor železnica osuđen na pet godina zatvora zbog nesreće u Vijaređu

Bivši direktor italijanskih železnica Mauro Moreti osuđen je na petogodišnju zatvorsku kaznu zbog železničke nesreće u Vijaređu 2009. godine, u kojoj su poginule 32 osobe, prenela je danas Ansa.

Nesreća se dogodila 29. juna kada je teretni voz koji je prevozio tečni naftni gas iskočio iz šina u blizini železničke stanice u gradu Vijaređu. Nakon iskliznuća, jedan od vagona je probijen, što je izazvalo curenje gasa i snažnu eksploziju praćenu požarom koji je zahvatio obližnje stambene objekte. U nesreći su poginule 32 osobe, a više desetina ljudi je zadobilo teške povrede i opekotine. Istraga je utvrdila da je do nesreće došlo zbog loma osovine na jednom od

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »